Výroční zpráva za rok 2018

Výbor TJ pracoval v tomto složení:

Předseda: Jaroslav Ryneš  Atletika
Místopředseda: Martin Spilka  Nohejbal
Hospodářka:  Helena Šimková Rekreační sport
Členové:         Pavel Holub  Auto modeláři            
             František Musílek Turistika
             David Housar Box
             Jana Smolíková Stolní tenis
             Libor Mrozinský Šachy
             Tomáš Zápotocký Fotbal
             Radek Šafr         Nohejbal
             

 

Milan Tichý  Rekreační sport
Kontrolní komise Karel Matouš  Stolní tenis
             

 

Miroslav Šup  Atletika

Členská základna:

TJ Spartak Čelákovice

 • 639 členů
  • 228 dospělí
  • 411 mládež

Jednotlivé oddíly:

Aerobic Studio Čelákovice
 • 7 členů
  • 1 dospělí
  • 6 mládež

Tento oddíl je z hlediska dotací řešen samostatně. Trenérka Vlaďka Barešová. Oddíl má své internetové stránky s bohatou prezentací o své činnosti.

Atletika
 • 267 členů
  • 11 dospělí
  • 256 mládež

Oddíl pracuje převážně s mládeží a má 11 stálých trenérů. Renata Michalíková, Barbora Mikešová, Jaroslav Ryneš, Miroslav Pařízek, Miroslav Šup, Lenka Šupová, Veronika Kratochvílová, Jana Flekačová, Radim Vysloužil, Pavel Jandura a David Dvořák. Členové oddílu, kteří dosáhli vyšší výkonnost jsou registrováni ve Slavoji Stará Boleslav. Naše výškařka Carolina Grygarová a Bára Mikešová jsou na soupisce Slavoj Stará Boleslav v I. atletické lize. Na stadionu v Čelákovicích jsme uspořádali Okresní štafetový pohár a 4 kola krajského přeboru přípravek, když na každém kole startovalo 250 startujících. Třikrát veřejné závody společně s atletikou Nehvizdy. Oddíl je pořadatel Velké ceny Čelákovic v běhu hodinovém a spolupořadatelem Večerního běhu Čelákovicemi. Oddíl nemá v Čelákovicích žádné zázemí pro svou činnost. Město nám dalo výpověď ze sportoviště, na které máme uzavřenu smlouvu o výpůjčce na 10 let. V krajské soutěži startují dvě družstva Spartaku Čelákovice. Martin Buchta se umísťoval se v krajských soutěžích na předních místech, výška, 150 m, koule, Klára Kobková, se umísťovala v krajských soutěžích na předních místech, 600m, Šimon Luhan se umísťoval v krajských soutěžích na předních místech, běžec.

Členové oddílu provádějí údržbu atletické dráhy a atletických sektorů, uklízejí listí z topolů a vrb z ochozů stadionu. Byla položená ochranná folie proti prorůstání kořenů od topolů.

Oddíl má nové internetové stránky. Velká cena Čelákovic a Večerní běh Čelákovic je v celostátní termínové listině.

Nohejbal
 • 57 členů
  • 35 dospělí
  • 22 mládež

A Družstvo mužů skončilo v Extralize na 3. místě. Oddíl se těší velkému zájmu diváku, který nemá v České Extralize obdoby. Oddíl má v soutěži ještě B, C a D družstva a družstvo žen v 1. Lize a družstvo dorostu. Michal Kolenský je nohejbal, mistr světa ve trojicích, Ján Kilík, nohejbal, vícemistr světa ve dvojicích. Na soustředění repre žactva se účastnili Filip Seidl a Pavel Svačina. Noví hráč Kuba Ftáčník se osvědčili a je pro družstvo přínosem. Oddíl si svépomocí rekonstruoval antukový kurt. Tím si vytvořil prostor pro práci s mládeží. Velmi příznivě je hodnocen aktivní přístup většiny členů oddílu při budování nohejbalového areálu. Na hostování je Marek Vedral do Slavoje Český Brod. Michal Doucek pokračuje jako trenér juniorské reprezentace. Oddíl uspořádal za podpory města v projektu

Working2gether v Čelákovicích turnaj se zástupci Jihokorejské reprezentace v jokgu. Oddíl má své internetové stránky s bohatou prezentací o své činnosti a ke své prezentace využívá Facebook. Oddíl vzorně reprezentuje město Čelákovice.

Box
 • 7 členů
  • 6 dospělí
  • 1 mládež

Nový aktivní oddíl, jehož členové znovu objevili tento sport pro Čelákovice. Zájem mládeže je velký, ale bohužel nemáme vyhovující prostory, Náš požadavek na využití prostor tribuny (po Bumbej baru) nebyl městem vyslyšen. Oddíl byl přijat do České boxerské asociace. Členové oddílu prováděli rekonstrukci šaten po SK Čelákovice na posilovnu Oddíl má své internetové stránky a využívá Facebook, kde oddíl vzbudil zájem sympatizantů.

Volnočasový a rekreační sport
 • 60 členů
  • 59 dospělí
  • 1 mládež

Hlavní náplní je pravidelné kondiční cvičení žen. Oddíl dále zahrnuje RC klub modelářů. Tradiční je činnost oddílu pro širokou veřejnost. RC klub modelářů má bohatou činnost  a pořádá řadu soutěží. Členové oddílu jsou velmi pracovití a udržují své sportoviště v dobrém stavu.

Stolní tenis
 • 43 členů
  • 29 dospělí
  • 14 mládež

Oddíl se plně věnuje práci s mládeží a startuje v okresních a krajských soutěžích. V soutěži dospělých startují 4 týmy a to A tým postoupil do KP 1.třídy. Po základní části družstvo v základním složení Dvořák Petr, Dražinovský Tomáš, Mlejnek Jiří a Bodlák Jan vyhrálo tabulku, ve finále play-off však podlehlo těsně 9-9 a 7-10 družstvu Libčic s bývalým prvoligovým hráčem. I přes tento nesplněný cíl bude A družstvo usilovat o postup letos. O letní přestávce se ke stolnímu tenisu navíc vrátil Matěj Leypold Iglo a od začátku sezony je platným členem vítězného týmu. Po první polovině tabulky (k 9.12.2018) vede Áčko se zápasovým skóre 11-0 jasně svoji tabulku a směřuje neochvějně do play-off na přelomu března a dubna 2019. Čelákovičtí hráči okupují přední místa průběžného žebříčku jednotlivců. Aktuálně je na prvním místě. B tým v okresním přeboru 1 třídy aktuálně na 3 a 7 místě. C tým startuje v okresním přeboru 2 třídy aktuálně 4 místo a D tým za který hrají nejlepší děti je aktuálně na 5 místě. Pro sezonu 2018/19  se Janě Smolíkové podařilo opět sestavit družstvo žen, složené především z bývalých hráček oddílu. Za stoly tak můžeme v divizi potkat právě Janu Smolíkovou, Ivanu Lustigovou či „Winnie“ Böhmovou-Wangovou a další hráčky. I zde je však potřeba vychovat další hráčky a zajistit jejich výkonnostní růst. Mládež startuje v bodovacích turnajích okresu Prahavýchod a Středočeského kraje.

O prázdninách jsme za výrazného finančního přispění vedení Spartaku, ale částečně svépomocí zrekonstruovali osvětlení sokolovny a provedli její zatemnění. Staré neekonomické výbojky byly nahrazeny za úsporné, ale svítivější LED světla, jejichž intenzitu i odběr energie lze navíc regulovat podle potřeb. Velký dík zde vedení Spartaku za podporu, dále pak všem dobrovolníkům vedeným Jirkou Mlejnkem, Lukášem Skálou, správcem a dalšími.

Oddíl má své internetové stránky s bohatou prezentací o své činnosti.

Šachy
 • 47 členů
  • 13 dospělí
  • 34 mládež

Hana Jankovská, šachy, reprezentovala na Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu obsadila 8.místo.Tento oddíl postoupil do vyšší soutěže a rozvíjí činnost s mládeží. Šachy mají v Čelákovicích tradici a oddíl pořádá několik kol TOUR Čelákovice pro příznivce bleskového šachu. Oddíl za rok zdvojnásobil svou členskou základnu. Tomáš Sedmihradský startoval na Mistrovství ČR. Lukáš Janda vyhrál turnaj o pohár starosty pro starší žactvo a Daniel Kubíček vyhrál v kategorii mladších žáků. V sokolovně byla pro potřeby oddílu získána další herna

Oddíl má své internetové stránky s bohatou prezentací o své činnosti.

Turistika
 • 58 členů
  • 56 dospělí
  • 2 mládež

Tento oddíl se věnuje převážně naším seniorům. Pořádá dvě významné turistické akce Tříkrálový pochod v lednu – účast 187 turistů a Jarním Polabím v dubnu účast 64 turistů, Akce jsou perfektně zajištěny start i cíl je v sokolovně. Oddíl zajistil pro své členy společnou dovolenou.

Oddíl má své internetové stránky s bohatou prezentací o své činnosti.

Kopaná
 • 83 členů
  • 8 dospělí
  • 75 mládež

Navazujeme na tradici úrovně sportu v Čelákovicích. Druholigové družstvo mužů ve fotbale. Zabezpečit a vytvořit materiálně technické zázemí pro plynulý chod žákovských a juniorských oddílů TJ Spartak Čelákovice s cílem následného rozvoje a profesionalizace těchto oddílů. Oddíl se potýká s nedostatečným zázemím pro svojí činnost. Převážná činnost oddílu je s mládeží, družstva přípravek si úspěšně vedou na turnajích. Oddíl chce navázat na tradici TJ Spartak Čelákovice v kopané. Družstvo mužů má 28 hráčů a startuje ve 4. Třídě. V první polovině soutěže přezimuje na 2 postupovém místě. Na facebooku si oddíl získal přízeň fanoušků. Mládež pravidelně trénuje 2 krát týdně, startuje na turnajích. Přes zimní období trénují v sokolovně. Roman Štangler, fotbal, úspěšný střelec

Oddíl má své internetové stránky s bohatou prezentací o své činnosti.

Volejbal
 • 10 členů
  • 10 dospělí

Jedná se o nový oddíl, který v zimním období pravidelně trénuje v sokolovně.

 

Výroční zpráva za rok 2018

Mohlo by se vám také líbit

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *